Obwieszczenie Starosty Lidzbarskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym
GKK.6821.9.2025.GN Lidzbark Warmiński, dnia 08.07.2026 r.
OBWIESZCZENIE
Starosta Lidzbarski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej zawiadamia na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1691), zwanej dalej „k.p.a.”, że na wniosek pełnomocnika ENERGA OPERATOR S.A. w dniu 8 lipca 2026 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie o wydanie w trybie art. 124 w zw. z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 399), zwanej dalej „u.g.n.”, decyzji administracyjnej ograniczającej sposób korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, położonej w miejscowości Bażyny, gm. Orneta, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków w obrębie Bażyny jako działka nr 298/5, w celu realizacji inwestycji liniowej, polegającej na demontażu istniejącej linii napowietrznej o długości 40 m, budowie linii napowietrznej o długości 40 m oraz budowie 1 stanowiska słupowego w miejscowości Bażyny.
W związku z powyższym informuję, że z treścią zawiadomienia oraz z dokumentacją sprawy, strony postępowania mogą zapoznać się w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, ul. Wyszyńskiego 37, pokój nr 101, w godzinach pracy urzędu, tel. nr 897677952.
Niniejsze obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości dnia 8 lipca 2026 r. i podlega ono wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, w sposób zwyczajowo przyjęty w gminie Orneta a także opublikowaniu na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim (www.powiatlidzbarski.pl) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim (bipsplidzbark.warmia.mazury.pl).
Ponadto, na podstawie art. 49 k.p.a., z uwagi na nieuregulowany stan prawny, informuję, że zawiadomienia o czynnościach i decyzjach organu będą dokonywane w formie publicznego obwieszczenia. Zawiadomienie uważa się za skutecznie doręczone po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie.
Z up. Starosty Lidzbarskiego
Jarosław Kogut